LAJMI I FUNDIT:

Bashkëshortja e Michael Schumacherit, Corinna: Ai nuk po dorëzohet

Bashkëshortja e Michael Schumacherit, Corinna: Ai nuk po dorëzohet
German formula one world champion Michael Schumacher smiles on a piste near the ski resort Madonna di Campiglio, Italy. The Ferrari racing team in Madonna di Campiglio meets for a traditional skiing holiday under the motto 'Wrooom'.

Michael Schumacher mbetet temë e mediave sportive edhe pse më nuk është aktiv.

Piloti i skuderisë së Ferrarit, Schumi kishte pësuar një aksident gjatë skijimit në vitin 2013, i cili i ka dëmtuar trurin.


Shëndeti tij dhe gjendja aktuale është mbajtur sekret deri më tani, edhe pse ka pasur informacione jo të konfirmuara.

Së fundi, bashkëshortja e sportistit, Corinna thuhet t’i ketë dërguar një mesazh falënderues një miku të tyre duke treguar se 49-vjeçari nuk po dorëzohet.

“Do doja të të falënderoj sinqerisht për mesazhin dhe dhuratën e këndshme që do na ndihmojë ta kalojmë këtë kohë të vështirë”.

“Ndihem mirë kur marr kaq shumë urime dhe fjalë të mira që mbështesin familjen tonë. Ne të gjithë e dimë që Michael është një luftëtar dhe nuk do të dorëzohet”, ka shkruar 49-vjeçarja.

Bamirës, filantrop dhe sportist i vërtetë: Fëmijëria e vështirë dhe thjeshtësia e pasanikut Michael Schumacher (Foto)
Lexo po ashtu Bamirës, filantrop dhe sportist i vërtetë: Fëmijëria e vështirë dhe thjeshtësia e pasanikut Michael Schumacher (Foto)

Ndryshe, gjatë këtyre viteve, Schumi është kuruar në rezidencën Gland në Zvicër.

Gjatë karrierës së tij, legjenda e Formula 1 ka fituar shtatë tituj të kampionit të botës dhe numrin më të madh të garave, 91, të fituara ndonjëherë nga një shofer. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori