LAJMI I FUNDIT:

Bashkëpunimi i shumëpritur mes Bebe Rexhës dhe David Guettas “Blue” lansohet të premten

Bashkëpunimi i shumëpritur mes Bebe Rexhës dhe David Guettas “Blue” lansohet të premten
Foto: Getty / Tristan Fewings/MTV 2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, kohë më parë ngacmoi fansat duke publikuar një video në rrjetin social TikTok.

Reklama

Video u shoqërua me një demo të këngës “Blue”, që ajo kishte nisur ta realizonte në bashkëpunim me David Guetta.

Demo në fjalë shpjet u bë një prej këngëve më të kërkuara në aplikacionin Shazam dhe fansa të shumtë nisën me ngulm që ta kërkojnë publikimin e saj të plotë.

Foto: Daniele Venturelli/Daniele Venturelli/WireImage

“Videoja e interpretimit të Bebe Rexhës me remiksin e papublikuar ‘Blue’ me David Guettan ka tejkaluar shifrën e gjashtë milionë shikimeve. Ka qenë në kërkimet e Shazamit në afro 20 shtete në mbarë botën”, shkruhej në një postim në Twitter të cilin e shpërndau edhe Bebe Rexha në llogarinë e saj.

Me sa duket kjo ka bërë që të dy artistët të binden dhe tashmë të finalizojnë projektin e shumëpritur, i cili tashmë ka një datë të lansimit.

View this post on Instagram

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha)

Përmes llogarive të tyre në rrjetet sociale përkatëse, ylli shqiptar dhe DJ i famshëm kanë njoftuar që kënga “Blue” lansohet të premten (26 gusht).

Bebe Rexha vazhdon ta shijojë lidhjen me producentin amerikan Keyan Safyari - çifti nuk përmbahen as në publik
Lexo po ashtu Bebe Rexha vazhdon ta shijojë lidhjen me producentin amerikan Keyan Safyari - çifti nuk përmbahen as në publik

“I’m Good (Blue) po vjen më 26 gusht”, ka shkruar Bebe sipër një video të shkurtër ku shihet në studio.

Në anën tjetër dhe Guetta e ka konfirmuar publikimin e bashkëpunimit përmes një postimi në Twitter ku shkruan: “I’m Good (Blue) me Bebe Rexhën pothuajse është përfunduar, po e lansojmë këtë të premte”. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall

Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall "Mis Central London"

Magazina
Beatrix Ramosaj shkëlqen në fustan të kuq teksa feston ditëlindjen e 29-të

Beatrix Ramosaj shkëlqen në fustan të kuq teksa feston ditëlindjen e 29-të

Magazina
Shoqëria e tyre vazhdon edhe jashtë BBVK, Vedati publikon imazhe përkrah Gresës dhe Andit

Shoqëria e tyre vazhdon edhe jashtë BBVK, Vedati publikon imazhe përkrah Gresës dhe Andit

Magazina
Rita Ora shoqërohet nga bashkëshorti Taika Waititi edhe gjatë stërvitjeve, çifti shfaqen në formë të mirë përkrah njëri-tjetrit

Rita Ora shoqërohet nga bashkëshorti Taika Waititi edhe gjatë stërvitjeve, çifti shfaqen në formë të mirë përkrah njëri-tjetrit

Magazina
Luizi tregon se çfarë raportesh ka me Efin pas përfundmit të Big Brother VIP Albania

Luizi tregon se çfarë raportesh ka me Efin pas përfundmit të Big Brother VIP Albania

Magazina
Sam Asghari shënon përvjetorin e parë të martesës me Britney Spears, teksa artistja fshin sërish llogarinë në Instagram

Sam Asghari shënon përvjetorin e parë të martesës me Britney Spears, teksa artistja fshin sërish llogarinë në Instagram

Magazina
Kalo në kategori