LAJMI I FUNDIT:

Bashkëpronari i Chelseat pyetet nga tifozi se kush do të jetë trajneri i ri – Behdad Eghbali i kthen përgjigje

Bashkëpronari i Chelseat pyetet nga tifozi se kush do të jetë trajneri i ri – Behdad Eghbali i kthen përgjigje

Behdad Eghbali ka zbuluar paksa nga ajo se kush do të jetë trajneri i ardhshëm i Chelseat, dhe duket se do të jetë Mauricio Pochettino.

Reklama

Bashkëpronari i klubit u pyet nga një tifoz se kush do të ishte strategu i ardhshëm i klubit, me argjentinasin që besohet të jetë kryesuesi i garës për të drejtuar ekipin.

Ai po merrte pjesë në fitoren e Los Angeles Lakers kundër Memphis Grizzlies në NBA.

Pesë yjet që Pochettino mund t'i largojë nga Chelsea në verë
Lexo po ashtu Pesë yjet që Pochettino mund t'i largojë nga Chelsea në verë

Eghbali është bashkëthemeluesi dhe partneri menaxhues i Clearlake Capital që bleu Blutë vitin e kaluar.

Teksa po largohej nga arena, ai u ndalua nga një tifoz i Bluve, i cili shfrytëzoi rastin për të pyetur për rolin e lirë të trajnerit.

Ai e pyeti: “Kush është trajneri i ardhshëm i Chelseat?”.

Me Pochettinon si trajner, a mundet ndonjë skuadër t'i bëjë ballë Chelseat me këtë formacion?
Lexo po ashtu Me Pochettinon si trajner, a mundet ndonjë skuadër t'i bëjë ballë Chelseat me këtë formacion?

Më pas ai u përgjigj: “Kë do?”.

Për të cilën tifozi sugjeroi ish-trajnerin e Barcelonës, Luis Enrique, por tha: “Por, ju do të shkoni për Pochettinon?”.

Ndërsa Eghbali u përgjigj: “Ndoshta, ndoshta”. /Telegrafi/