Menaxhmenti i Barcelonës deri tani është dashur të paguajë një klauzolë për lojtarin francez, Antoine Grizman, megjithatë, ka shumë të ngjarë që ajo të shtyhet për shkak të problemeve financiare.

Ideja e katalunasit ishte të kthente këto shtatë ditë në Javën e Grizzmanit, por situata është e komplikuar. Është planifikuar që nga e hëna gjithçka të përfundojë në mënyrë që francezi të fillojë stërvitjet me ekipin gjatë fundjavës.

Megjithatë, për shkak të negociatave të këqija me bankat, të cilat do të ndajnë 120 milionë euro për transferimin e lojtarit, ky plan sigurisht se do të realizohet gjatë ditëve të ardhshme.

Barca u përpoq të bënte një marrëveshje me Atletico Madridin për ta transferuar pasi që u zbuluan biseda të fshehta mes lojtarit dhe blaugranave.

Katalanasit kanë probleme të mëdha dhe do t’i duhet t’i zgjidhin sa më shpejt që të jetë e mundur nëse duan të mbrojnë titullin e La Ligës.

Ndryshe, shumëkush spekulon se arsyeja kryesore qëndron se Barca po e ngadalëson transferimin e sulmuesit francez shkaku i Neymarit, sepse prioritet i tyre është ardhja e brazilianit. /Telegrafi/