LAJMI I FUNDIT:

Barcelona po punon për më shumë rinovime kontratash

Barcelona po punon për më shumë rinovime kontratash

Barcelona po vazhdon planifikimin e tyre për sezonin e ardhshëm duke punuar për rinovimet e mëtejshme të kontratave për anëtarët e skuadrës së tyre që duan të mbajnë në klub.

Reklama

Ditët e fundit doli se Sergi Roberto në fakt do të mbetet në klub, me këmbënguljen e Xavit për të vazhduar me spanjollin si një faktor kyç i ekipit.

Marrëveshja e re e mbrojtësit Ronald Araujo është finalizuar gjithashtu, me Blaugranët që e shohin atë si një pjesë kyçe të së ardhmes së tyre.

Tani, klubi po shtyn me marrëveshje të tjera, me Ousmane Dembele dhe Gavi që janë dy rastet më urgjente që duhet të zgjidhen.

Zyrtare: Barcelona e blindon Araujon me një klauzolë të ‘çmendur’
Lexo po ashtu Zyrtare: Barcelona e blindon Araujon me një klauzolë të ‘çmendur’

Ousmane Dembele

Sulmuesi francez ka qenë një dhimbje koke për Barcelonën për pjesën më të madhe të vitit të kaluar dhe me dy muaj të mbetur në kontratën e tij ende nuk ka zgjidhje.

Ai ka oferta nga ekipe tjera, por dëshiron të qëndrojë dhe Xavi gjithashtu dëshiron që ai të mbetet. Problemi është financiar, me klubin që dëshiron të ulë pagën e tij pavarësisht se Joan Laporta kohët e fundit tha se ai është më i mirë se Kylian Mbappe.

Gavi

Marrëveshja aktuale e të riut të talentuar skadon në fund të sezonit të ardhshëm dhe sigurimi i së ardhmes së tij është një prioritet kryesor për klubin pas mënyrës se si ai ka hyrë në ekip këtë sezon.

Megjithatë, klubi ka besim se do të arrihet një marrëveshje, pavarësisht distancës aktuale mes të dyja palëve në negociata. Gavi nuk ka mungesë të admiruesve, kështu që rinovimi i shpejtë i tij do t’i ndihmojë të gjithë të relaksohen.

Dani Alves

Veterani aktualisht është në pagën minimale të mundshme deri në fund të sezonit dhe Xavi ka thënë se një vendim do të merret në fund të sezonit për të ardhmen e tij.

Braziliani është i lumtur të vazhdojë të luajë rolin e tij për një pagë modeste dhe klubi është gjithashtu i kënaqur me të, kështu që ka të ngjarë që ai të qëndrojë edhe një vit.

Luuk De Jong

Sulmuesi i huazuar i Sevillas do të kthehet në klubin e tij mëmë përpara sezonit të ardhshëm. Ai me raste ka qenë shumë i dobishëm për skuadrën katalunase, por në fund të fundit nuk është ai që ata kërkojnë te një sulmues.

Adama Traore

Një tjetër lojtar i huazuar që do të kërkojë të merret një vendim, por ky është më i komplikuar. Barcelona do të donte të mbante Traoren në ekip, por tarifa prej 30 milionë eurosh mund të jetë një pengesë e madhe.

Me politikën aktuale të transferimeve të Barcelonës, ata nuk mund të shpenzojnë aq shumë për një lojtar në rolin e Adamas. Një zgjidhje e mundshme mund të përfshijë Trincaon, i cili është i huazuar në Wolves, gjithashtu me një opsion blerje prej 30 milionësh.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Premier League
Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Premier League
Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Superliga
Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Superliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Kalo në kategori