Barcelona është duke planifikuar një marrëveshje shkëmbimi ku do të përfshihen Samuel Umtiti dhe Memphis Depay.

Sipas Mundo Deportivo, Blaugranët i duan shërbimet e sulmuesit të Lyonit, të cilin do të përpiqen ta transferojnë gjatë afatit kalimtar veror.

Trajneri i ri, Ronald Koeman, dëshiron ta përforcojë fazën ofensive, mirëpo në të njëjtën kohë duhet të largojë lojtarë para se të sjellë të rinj.

(Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Barca qe një kohë është duke u përpjekur ta shesë Umtitit, kështu që një marrëveshje shkëmbimi do t’i zgjidhte gjërat.

Depay ka refuzuar disa skuadra, është në pritje të Barcelonës Depay ka refuzuar disa skuadra, është në pritje të Barcelonës

Qendërmbrojtësi i katalunasve ka qenë pjesë e Akademisë së Lyonit dhe ekipit të parë, para se të transferohej te Blaugranët (2016), prandaj do t’i pëlqente rikthimi. /Telegrafi/

(Foto: Franck Fife/Pool via Getty Images/Guliver)