LAJMI I FUNDIT:

Barcelona përgatitë ofertë për mbrojtësin turk Caglar Soyuncu

Barcelona përgatitë ofertë për mbrojtësin turk Caglar Soyuncu
Caglar Soyuncu . (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Barcelona është duke synuar ta përforcojë repartin e mbrojtjes për edicionin e ardhshëm.

Reklama

Mbrojtësi francez Samuel Umtiti duket drejt largimit, teksa zëvendësuesi i tij pritet të jetë Caglar Soyuncu.

Mbrojtësi turk ka shkëlqyer në elitën e futbollit anglez me Leicester Cityn dhe ka zgjuar interesimin e Barcelonës.

NTV Spor ka raportuar se Barcelona është duke përgatitur një ofertë të lartë prej 40 milionë eurove për lojtarin.

Agjenti i Soyuncus ditë më parë kishte deklaruar se klientit të tij do t’i pëlqente të transferohej në Camp Nou.

Reprezentuesi turk është një njohje e vjetër për Barcelonën, pasi katalunasit ishin pranë transferimit të tij edhe disa vite më parë, por atë e donin për skuadrën B, teksa Soyuncu zgjodhi kalimin te Freiburgu.

Përveç 24-vjeçarit, Barcelona po synon që ta transferojë edhe mbrojtësin e talentuar spanjoll Eric Garcia nga Manchester City.

Gjithsesi mbetet të shihet nëse Leicester City do ta pranojë ofertën e Barcelonës, pasi për qendërmbrojtësin interesim kanë shfaqur edhe skuadra të tjera si Liverpool, Arsenal e Manchester United. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Jose Mourinho në telashe, Roma e tij shkatërrohet nga Genoa

Jose Mourinho në telashe, Roma e tij shkatërrohet nga Genoa

Serie A
Kalo në kategori