Barcelona i kthehet fitores në La Liga (Video)

EIBAR, SPAIN - FEBRUARY 17: Luis Suarez of FC Barcelona celebrates after scoring a goal during the La Liga match between Eibar and Barcelona at Estadio Municipal de Ipurua on February 17, 2018 in Eibar, Spain. (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Barcelona ka fituar në udhëtim te Eibari me rezultat 0-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 24-të të La Ligas.

Skuadra e Ernesto Valverdes i është kthyer fitoreve në kampionatin spanjoll pasi dy barazimeve në dy ndeshjet e fundit.

Pjesa e parë e takimit ishte e barabartë nga të dyja skuadrat, por ishin vetëm katalunasit ata që gjeten golin.

Luhej minuta e 16-të e ndeshjes kur Luis Suarez mori një asistim perfekt nga Lionel Messi dhe shënoi për 0-1, duke dërguar skuadrën në pushim me epërsi.

Festa e Suarezit pas golit (Getty Images)

Në pjesën e dytë, Barcelona ishte edhe më kërkuese, por golin e sigurisë dhe fitores e gjeti vetëm në fund të ndeshjes.

Ishte mbrojtësi Jordi Alba, i cili shënoi në minutën e 88-të për 0-2 dhe vulosi fitoren dhe rezultatin përfundimtar të ndeshjes.

Pas kësaj fitore, Barcelona vazhdon në pozitën e parë me 62 pikë, ndërsa Eibari në vendin e shtatë me 35 pikë.

Në ndeshjen e radhës katalunasit luajnë në shtëpi ndaj Gironas, ndërsa Eibari udhëton te Celta Vigo. /Telegrafi/

Perez po e bën atë që askush nuk e ka bërë deri më tani – krijon

Perez po e bën atë që askush nuk e ka bërë deri më tani – krijon "një strukturë të re të pronësisë" të Real Madridit

Nga rrahja e kryetarit të ‘Intelektualëve’ deri tek dërgimi i Valon Zymberit dhe dy personave tjerë në mbajtje – e gjithë situata

Superliga
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo - në super formë para Lojërave Olimpike