LAJMI I FUNDIT:

Barcelona kërkon pesë përforcime këtë verë në katër pozicione të ndryshme

Barcelona kërkon pesë përforcime këtë verë në katër pozicione të ndryshme

Barcelona po kërkon të forcohet këtë verë megjithë vështirësitë e saj financiare dhe do të kërkojë të bëjë një numër të konsiderueshëm transferimesh. Një nga surprizat më të mëdha është se ata do të kërkojnë të sjellin një sulmues, pavarësisht nënshkrimit të Vitor Roque në janar.

Guido Rodriguez është më afër nënshkrimit për Barcelonën siç janë gjërat, dhe ai do të vinte në pozicionin e mesfushorit mbrojtës, me Oriol Romeu që pritet të largohet.

Megjithatë, ata do të kërkojnë gjithashtu një nënshkrim të madh në këtë pozicion, me Joshua Kimmich dhe Amadou Onana zgjedhjet e tyre të preferuara.


Sipas Relevo, Kimmich është një kërkesë e vjetër e Xavi Hernandez, dhe çdo mundësi për nënshkrimin e tij varet nëse Bayern Munich mund të bjerë dakord për një marrëveshje të re me të këtë verë. Onana duket larg nga e mundur, pasi Everton po kërkon 60-70 milionë euro dhe Chelsea është gjithashtu në garë.

Prioriteti tjetër është një sulmues anësor i majtë, siç është raportuar muajt e fundit. Barcelona ka qenë në kontakt me agjentin e Dani Olmos, por RB Leipzig nuk është i gatshëm të zvogëlojë klauzolën e tij të lirimit prej 60 milionë euro.

Me fjalët se Vitor Roque mund të largohet si huazim këtë verë, ekziston gjithashtu mundësia për të kërkuar një numër nëntë si alternativë ndaj Robert Lewandowskit, i cili do të jetë 36-vjeç brenda disa muajsh.

Së fundi, dyshimet mbi Joao Cancelo dhe largimi i afërt i Marcos Alonso do të thotë se ata do të kërkojnë edhe një mbrojtës të krahut, megjithëse nuk është e qartë se në cilin pozicion.

Sulmuesi adoleshent pritet të zëvendësojë Vitor Roque sezonin e ardhshëm - kush është ai? 
Lexo po ashtu Sulmuesi adoleshent pritet të zëvendësojë Vitor Roque sezonin e ardhshëm - kush është ai? 

Ndërsa Marc Guiu mund të jetë alternativa ndaj Leëandoëskit, pas disa paraqitjeve premtuese, por duket e jashtëzakonshme që Barcelona nuk i beson nënshkrimit të tyre të janarit, Roque, për të mbështetur sulmuesin polak.

Të gjitha këto ndoshta do të varen nga aftësia e Barcelonës për të shitur mirë këtë verë, dhe kjo mund të ndikojë në ekipin e tyre shumë më tepër sesa përforcimet. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

La Liga
E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

Bundesliga
Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Përfaqësueset
Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Përfaqësueset
Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Ndërkombëtare
Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

La Liga
Kalo në kategori