Barcelona fiton me vështirësi ndaj Sociedadit

Barcelona ka marrë një fitore të vështirë, por shumë të vlefshme ndaj Real Sociedadit, të cilët i ka mposhtur në udhëtim me rezultat 1-2.

Ekipi i drejtuar nga Ernesto Valverde ka fituar edhe takimin e javës së katërt në La Liga duke marrë maksimumin e pikëve deri më tani.

Pjesa e parë e ndeshjes i takoi mysafirëve katalunas, por ishin vetëm vendasit të cilët shënuan për 1-0 me anë të Aritz Elustondo (12′).

Në pjesën e dytë, Blaugranët arritën të kthehen në lojë dhe pas sulmeve të shumta arritën të gjejnë edhe dy gola.

Ishte sulmuesi uruguaian, Luis Suarez, i cili shënoi në minutën e 63-të për golin e barazimit 1-1.

pas këtij goli, Barcelona u trimërua më shumë dhe pas vetëm tre minutave shënoi me anë të Ousmane Dembeles për 1-2 dhe ky doli të jetë rezultat përfundimtar i ndeshjes.

Me këtë fitore, klubi nga Camp Nou arritën në kuotën e 12 pikëve dhe është lider, ndërsa baskët renditën në pozitën e 10-të me katër pikë.

Në ndeshjen e radhës, katalunasit e presin në shtëpi Gironan, ndërsa Sociedadi udhëton te Huesca. /Telegrafi/

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi

Lista me 10 lojtarët që e kanë të ardhmen e sigurt te Man United - të tjerët janë në shitje

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Capello me një vlerësim të sinqertë tregon lojtarin i cili do ta dëmtojë Anglinë në Euro 2024

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre