Barcelona fiton me rezultat bindës në udhëtim te Villareali

Villareal vs Barcelona (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Barcelona ka fituar 4-1 ndaj Villareali në kuadër të javës së 34-të në La Liga.

Pas vetëm tre minutash lojë, katalunasit kaluan në epërsi fal një auto-goli nga Pau Torres.

Nuk vonoi shumë dhe vendasit i barazuan shifrat në 1-1 me anë të Gerard Morenos (14’).

Por, Blaugranasit arritën të rikthenin epërsinë në minutën e 20-të me anë të Luis Suarezit që u asistua nga Lionel Messi.

Kur po përfundonte koha e rregullt e pjesës së parë, Antoine Griezmann (45’) shënoi për 31, ndërsa ylli argjentinas ishte sërish në rolin e asistuesit.

45 minutëshi i dytë sërish ishte në anën e Barcelonës që realizoi edhe një gol.

Ishte minuta e 69-të kur Messi e pa fillimisht vetën në listën e realizatorëve, mirëpo golin e tij e anuloi VAR-i që e arsyetoi me pozitë jashtë loje të Arturo Vidalit.

Ansu fati që u inkuadrua në lojë në minutën e 72-të, arriti të realizonte gol në minutën e 86-të, për të vulosur fitoren 4-1 të kampionit në fuqi të La Liga-s.

Pas javës së 34-të, Barcelona gjendet në vendin e dytë me 73 pikë, katër më pak se lideri Real Madridi, ndërsa në xhiron e 35-të takohen me rivalin lokal Espanyolin. /Telegrafi/

Katër vite pritje, Dortmundi tani me një veprim hakmarrës turpëron PSG-në në rrjetet sociale

Ish-legjenda e njohur e Real Madridit i bashkohet Ronaldos tek Al-Nassr

Shumë debate për këtë moment: A ishte penallti për PSG-në kur Hummels e rrëzoi Dembelen?

Bonusi i jashtëzakonshëm që Bellingham do ta fitojë nëse Real Madridi fiton Ligën e Kampionëve

Reali apo Bayerni? Tuchel tregohet i sinqertë për atë se kush i ka shanset më të mëdha për të kaluan në finale