Barcelona fiton ndaj Cadizit në ndeshjen që u ndërpre për afër një orë shkaku i një tifozi që pësoi sulm në zemër

Barcelona ka shënuar fitore ndaj Cadiz me rezultat 4-0 në kuadër të javës së pestë në La Liga.

Trajneri Xavi kishte bërë rrotacion në skuadër për këtë takim, pasi Cadiz nuk kishte marr pikë në katër ndeshje.

Rastin më të mirë në pjesën e parë e kishte Raphinha që goditi shtyllën në minutën e 10-të.

Në pjesën e dytë Barcelona rriti presionin dhe për rrjedhojë gjeti edhe golin.

Frankie de Jong ishte ai që shënoi nga afër për 1-0 në minutën e 55-të.

Pas dhjetë minutash Barcelona hipotekoi fitoren me Robert Lewandowskin që shënoi për 2-0.

Në minutën e 81-të ndeshje u ndërpre pasi një tifoz në shkallët e stadiumit pësoi atak kardiak.

Për rreth 50 minuta loja u ndërpre, derisa tifozi mori trajtimin e duhur për tu larguar pastaj nga stadiumi.

Kur u rikthyen në fushë, Barcelona edhe njëherë shënoi me Ansu Fatin që mori një asistim nga Lewa dhe me portën e zbrazët shënoi për 3-0.

Në fund Barcelona shënoi edhe golin e katërt me Ousmane Dembele për 4-0.

Tani Barcelona ka 13 pikë në La Liga dhe mban pozitën e parë, por Real Madrid ka një ndeshje më pak. /Telegrafi/

Granit Xhaka 'mbulohet' me para nga Leverkuseni me fitimin e titullit në Bundesligë

A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

Si e “tradhtoi” Rudiger shokun e tij më të mirë në futboll gjatë ekzekutimit të penalltive në Man City-Real