Barcelona ka arritur të shënojë fitore ndaj Alavesit me rezultat 2-0, duke u afruar drejt titullit kampion.

Ernesto Valverde kishte menduar që ta pushojë Lionel Messin duke e lënë në bankë.

Pjesa e parë ishte dominuese për Barcelonën që kishte posedimin  topit.

Pamje nga ndeshja . (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Rasti i vetëm erdhi nga Luis Suarez që gjuajti drejt portës që në fillim të ndeshjes.

Në pjesën e dytë Barcelona shënoi dy herë.

Një lojë e mirë e skuadrës në minutën e 55-të ku Carles Alena arriti të shënojë.

Carles Alena . (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Nuk vonoi shumë dhe me VAR u akordua penallti në të mirë të Barcelonës.

Nga pika e bardhë ishte i saktë Luis Suarez.

Luis Suarez . (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Deri në fund edhe pse Messi u fut në lojë, nuk kishte ndryshim të rezultatit.

Barcelona aktualisht ka 80 pikë dhe është shumë afër që të shpallet kampion. /Telegrafi/