Barcelona e nënvlerësoi, por Alaves e befasoi (Video)

Barcelona ka humbur në shtëpi nga Deportivo Alaves me rezultat 2-1, pasi paraprakisht i kishte nënvlerësuar duke lënë në stol yje si Messi, Suarez e Inesta.

Djelmoshat e Luis Enriques kanë lëshuar pikë në ndeshjen e tretë të La Ligas pasi kanë humbur 2-1 në shtëpi nga skuadra e inkuadruar në ligë Deportivo Alaves.

Goli i parë i takimit erdhi në minutën e 39-të nga sulmuesi brazilian, Deyverson, i cili shënoi një gol nga afërsia pas asistimit të Kikos dhe me këtë rezultat edhe përfundoi pjesa e parë me epërsinë e mysafirëve.

alaves

Pjesa e dytë nisi më furishëm për katalunasit të cilët gjetën golin pas vetëm dy minutave lojë.

Ishte mbrojtësi francez, Jeremy Mathieu, i cili barazoi rezultat pasi shënoi me kokë pas harkimit të brazilianit Neymar.

barca2

Pas golit të barazimit, Barcelona futi në lojë të gjithë yjet e saj si Leo Messi, Luis Suarez e Andres Iniesta, por kjo ishte e kotë.

Kjo pasi, mysafirët e Alavesit arritën t’i zënë në befasi duke shënuar golin e epërsisë në minutën e 64-të.

ibaii

Goli erdhi nga sulmuesi bask, Ibai Gomez, i cili shënoi një gol të bukur pas një topi të asistuar nga shënuesi i golit të parë, Deyverson.

Në minutat e mbetur, gjiganti katalunas u mundua që të gjej golin e barazimit deri në fund, por pa sukses, pasi ndeshja në fund përfundoi me fitoren shumë të vlefshme të Deportivo Alavesit me rezultat 2-1. /Telegrafi/

Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad