Barcelona po e kërkon një zëvendësues të Luis Suarezit që pak ditë më parë pësoi lëndim dhe pritet të mungojë deri në maj të këtij viti.

Skuadra katalunase e di se do u duhet një sulmues me përvojë në skuadrën e tyre dhe tashmë kanë një shënjestër.

Mundo Deportivo raporton se Blaugranasit po tentojnë të transferojnë Krzysztof Piątekun nga Milani.

Krzysztof Piatek (Foto: Goal.com/GettyImages/ Guliver)

Sulmuesi polak nuk po luan standard, që nga rikthimi i Zlatan Ibrahimovicit në San Siro.

Pas zyrtarizimit të Ibras, Piatek do të largohet në janar nga Milani Pas zyrtarizimit të Ibras, Piatek do të largohet në janar nga Milani

Kështu,  Piatek po e mendon largimin nga Rossonerët dhe kampioni i La Liga-s po e mendon seriozisht transferimin e tij.

Polaku u transferuar te Milani në janar të vitit 2018 nga Genoa për 38 milionë euro, por që nuk ka arritur ta tregojë vetën dhe mund të kalojë në Camp Nou. /Telegrafi/