Barcelona fitoi me rezultat 5-1 ndaj Villarrealit në La Liga.

Golat për vendasit u shënuan nga Philippe Coutinho (11′), Paulinho (16′), Lionel Messi (45′) dhe Ousmane Dembele (87′, +90′).

Ndërsa golin e vetëm për mysafirët e shënoi Nicola Sansone në minutën e 54.

Më i miri në këtë takim ishte Dembele, ndërsa përveç golashënuesve me notë të lartë u vlerësuan edhe: Andres Iniesta, Lucas Digne dhe Jasper Cillessen.

Ndërsa te Villarreali më i miri ishte Sansone dhe Samu Castillejo, kurse më poshtë keni notat e lojtarëve.

Vlen të theksohet se Barcelona ende është e pamposhtur në La Liga. /Telegrafi/

Barcelona:

Villarreal: