0Shares

Barcelona fitoi ndaj Olympiakosit me rezultat 3-1 në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

I pari që shënoi në këtë takim ishte Dimitrios Nikolaou në minutën e 18-të, por fatkeqësisht në portën e tij dhe kështu i dha epërsinë Barçës. Vlen të theksohet Nikolaous shënoi golin e nderit në fund të takimit, duke ndrequr kështu sa do pak gabimin e bërë.

Getty Images

Në vazhdim shënuan edhe Lionel Messi (61’) dhe Lucas Dinge (64’).

Më i miri në këtë takim ishte Messi, i cili përveç golit asistoi edhe një herë në këtë takim dhe tregoi një paraqitje të shkëlqyer.

Përveç golashënuesve paraqitje të mirë të vendasit bën edhe Sergio Busquets dhe Paulingo.

Më i dobëti në këtë takim ishte Gerard Pique, i cili u përjashtua në fund të pjesës së parë. Ndërsa ma poshtë keni notat e lojtarëve:

Barcelona:

Olympiakosit:

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)