Barcelona arriti fitore ndaj Villarrealit në La Liga me rezultat 2-0.

Golat për vendasit i shënuan Gerard Pique (36′) dhe Carles Alena (87′), por asnjëri nga golashënuesit nuk ishin lojtari i ndeshjes.

Më i miri në këtë takim ishte Ousmane Dembele, i cili përveç asistimit te goli i parë arriti të bëjë edhe një paraqitje të mirë.

Ousmane Dembele në tentim për të dribluar Santi Cazorlan dhe Victor Ruizin (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Me notë të lartë u vlerësuan edhe Pique, Lionel Messi dhe Ivan Rakitic.

Ata që ishin paksa poshtë nivelit të tyre ishin Arturo Vidal dhe Nelson Semedo.

Te Nëndetësja e Verdhë më i miri ishte Samuel Chukwueze, por edhe Gerard Moreno, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Barcelona:

Villarreal:

/Telegrafi/