Barcelona 1-1 Real Madrid, statistikat pas pjesës së parë

Pjesa e parë e El Clasicos në mes të Barcelonës dhe Real Madridit është mbyllur me barazim 1-1 në ndeshjen që po zhvillohet në Camp Nou.

El Clasico ka dhuruar një super pjesë të parë, por me Mbretërit për një nuancë më të mirë se katalunasit.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e pestë nga Federico Valverde për 0-1, ndërsa Ansu Fati (8’) barazoi në 1-1.

El Clasico zhbllokohet pas vetëm pesë minutave, Reali hesht Barcelonën
Lexo po ashtu El Clasico zhbllokohet pas vetëm pesë minutave, Reali hesht Barcelonën

Në posedimin e topit më të mirë ishin mysafirët e Realit që menaxhuan me topin 56 për qind, ndërsa Barcelona në 44 për qind të kohës.

Tek rastet për gol dhe goditjet, dy klubet ishin thuajse të barabarta, ndërsa Reali ishte diçka më e ashpër me dy të verdhë dhe Barca me një.

Barazohet gjithçka në El Clasico, Ansu Fati i shënon Real Madridit
Lexo po ashtu Barazohet gjithçka në El Clasico, Ansu Fati i shënon Real Madridit

Pasime gjithashtu pati më shumë Reali, ashtu sikurse edhe rivënie këndore.

Më poshtë i keni statistikat pas pjesës së parë.

/Telegrafi/

Policia e Kosovës kërkon bashkëpunim për arrestimin e xhudistit Akil Gjakova

Xhudo
Ndoshta penalltia më e keqe e ekzekutuar në histori të futbollit - ylli i Osasunas, fytyra tragjike ndaj Valencias

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Sky Sports

Sky Sports "zbulon" rezultatet e xhiros së ardhshme në Ligën Premier - Liverpooli dhe Arsenali dështojnë sërish

Ronaldo largohet papritur nga Arabia Saudite dhe kthehet në Evropë?

Refuzoi të luante për klubin, Werder Bremen i jep dënim shembullor mesfushorit Naby Keita