Barça nuk gabon ndaj Getafes, vazhdon primatin në La Liga

Lionel Messi duke festuar golin ndaj Getafes (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Barcelona ka regjistruar fitoren e pestë radhazi në La Liga, këtë herë duke triumfuar në udhëtim te Getafe me rezultat 1-2.

Katalunasit dominuan, por nuk ishte edhe një fitore e lehtë ashtu siç pritej në fillim.

Ndeshja filloi me golin e anuluar te vendasve në minutën e 12-të, gjyqtari shikoi një faull në sulm nga Jaime Mata.

Festa e Lionel Messit te goli i parë në takim (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Në minutën e 20-të ishte Lionel Messi ai që i dha Barçës epërsinë me një gol tv bukur, ndërsa në minutën e 39-të shënoi edhe Luis Saurez.

Për ta bërë më dramatike pjesën e dytë, në minutën e 43-të Mata ngushtoi epërsinë e skuadrës së Ernesto Valverde.

Luis Suarez pas goli ndaj Getafes (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Pjesa e dytë filloi me një rast për gol për Getafen, por nuk kaloi shumë dhe mysafirët kthyen dominimin.

Barcelona vazhdon në vendin e parë me 40 pikë, pesë më shumë se Atletico Madridi, ndërsa Getafe në pozitën e shtatë me 25.

Në xhiron tjetër Barça luan me Eibarin, ndërsa Getafe me Villarrealin. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës