LAJMI I FUNDIT:

Barazimi i tretë radhazi në Bundesliga, Muller me kritika të mëdha

Barazimi i tretë radhazi në Bundesliga, Muller me kritika të mëdha

Bayern Munich ka barazuar në ndeshjen e tretë radhazi në elitën e futbollit gjerman Bundesliga.

Reklama

Kampioni në fuqi i Gjermanisë u ndal në Allianz Arena në barazim 2-2 nga Stuttgarti.

Mathys Tel dhe Jamal Musiala ishin autorët e golave për Bayernin, derisa rekordmenët gjerman para kësaj ndeshje kishin barazuar edhe me Gladbach dhe Union Berlin me rezultate identike 1-1.

Njëri nga legjendat e klubit, Thomas Muller ka mbetur i hidhëruar me këtë barazim, teksa nuk i ka ndalur kritikat pas ndeshjes.

“Jam i zemëruar për herë të parë këtë sezon, i zemëruar me veten tonë”, u shpreh fillimisht Muller.

“Nëse duam të fitojmë çdo ndeshje dhe ky është qëllimi ynë, duhet të shkojmë deri në fund. Nuk ka rëndësi nëse kemi një ndeshje të madhe”, tha Muller pas ndeshjes.

Bayern ndeshjen e radhës e zhvillon të martën në Ligën e Kampionëve ku pret Barcelonën në Allianz Arena, derisa në Bundesliga takohet në fundjavë me Augsburgun në udhëtim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Serie A
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori