LAJMI I FUNDIT:

Banjë, garazh dhe rafte librash: Ku i mbajnë disa prej yjeve botërore statujat e Oscarëve?

Banjë, garazh dhe rafte librash: Ku i mbajnë disa prej yjeve botërore statujat e Oscarëve?

Disa nga yjet që përmenden në tekst kanë shumë çmime, por ata nuk duan t’i mbajnë ato në vende të dukshme për arsye të ndryshme.

Reklama

Ueb-faqja amerikane “People” ka mbledhur informacion rreth asaj se ku njerëzit e famshëm i mbajnë Oscarët e tyre.

Penelope Cruz dhe burri i saj, Javier Barden, pohojnë se trofetë e tyre i mbajnë në vende ku gjithkush ka qasje për t’i shikuar.

Penelope Cruz dhe Javier Bardem

“Ata nuk janë të fshehur, përkundrazi, mund t’i shohim ato në qoshe. Nëse nuk shfaqen, ata thjesht mund të shkojnë ta marrin dhe më pas ta kthejnë në vendin ku e kanë marrur”, thotë Javier.

Tom Hanks, aktori me shumë fansa, gjatë karrierës hollivudiane ka fituar dy Oscar. Të parin e fitoi në saje të paraqitjes në filmin e vitit 1994 “Philadelphia” dhe një tjetër për “Forrest Gump”, vetëm një vit më vonë. Aktori ka thënë me modesti se trofetë i mban në një raft në shtëpi ku të gjithë mund t’i shohin dhe të fotografohen me ato.

Tom Hanks

Këtë vit, fituesja e çmimit Oscar për aktoren më të mirë, Olivia Colman, bëri shaka duke e treguar vendin se ku do ta vendos Oscarin – do të thotë në shtrat.

“Bashkëshorti ende nuk di për këtë vendim dhe nuk do të ketë mendje”, tha Olivia përmes të qeshurave.

Olivia Colman

Aktorja Viola Davis thekson se çmimet e fituara i mban në zyre, por me më shumë dëshira do t’i vendoste në garazh po mos ta kundërshtonte bashkëshorti.

Anna Paquin fitoi Oscarët e parë në vitin 1994 kur ishte vetëm 11-vjeçare dhe dëshmi se nuk mendonte për çmimin ishte fakti që aktorja e mban atë pranë çizmeve në fund të dollapit. Ajo nuk dëshiron ta tregojë atë, sepse mendon se miqtë do të ishin të pakëndshëm nëse do ta shikonin.

“Oscarët i mbaj në raft mbrapa librave, sepse është vend shumë i çuditshëm. Madje edhe pasi e kam marrë, nuk e kam vënë atë drejtpërdrejt në raft, por e kam mbajtur të fshehur, mendoj se arsyeja është fakti që e kam marrë në një periudhë të vështirë të jetës sime dhe tani shoqërohet me atë”, tha Gwyneth Paltrow.

Gwyneth Paltrow

Një nga ata që i çmonin veçanërisht çmimet është Goldie Hawn, e cila mban statujën në dhomën e meditimit. Ai i konsideron ato si një pjesë të rëndësishme të historisë dhe dëshiron që të shih gjatë gjithë ditës.

“Menaxheri im i ruan Oscarët e mi në shtëpinë e vetë sepse unë jam shumë i zënë”, tha Jamie Foxx.

Emma Stone dhe Alicia Vikander bënë të njëjtën gjë, ku Emma statujën e artë e ka dërguar te nëna e saj gjersa Alicia ia dha një miku në Los Angelos. Jennifer Lawrence la shpërblimin mbi pianon e prindërve të saj.

Natalie Portman

Kate Winslet ka deklaruar se Oscarin e mban në banjo. Deklarata shoqërohej nga fakti se gjithkush gjithmonë dëshiron të marrë një shpërblim, ta shpallë atë dhe ta ndjejë atë.

“Ata gjithmonë më pyesin se ku e mbaj atë dhe sa e vështirë është. Kështu që vendosa ta lë mbi guacën e banjës”, tha Kate.

Historia u mbyll me Natalie Portmanin, e cila me buzëqeshje tha se nuk e dinte se ku e ka Oscarin. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Magazina
Mes aludimeve se mund të jetë shtatzënë, Vivien demanton lajmin duke pozuar me barkun e rrafshët nga palestra

Mes aludimeve se mund të jetë shtatzënë, Vivien demanton lajmin duke pozuar me barkun e rrafshët nga palestra

Magazina
Rita Ora duket 'e zjarrtë' që në mëngjes me një paraqitje atraktive pas mbarimit të stërvitjes në Sydney

Rita Ora duket 'e zjarrtë' që në mëngjes me një paraqitje atraktive pas mbarimit të stërvitjes në Sydney

Magazina
Luana tërheqëse me kostum larjeje

Luana tërheqëse me kostum larjeje

Magazina
Leonardo DiCaprio mundohet të mos vihet re në Londër, teksa fshihet pas një maske dhe kapeleje të zezë

Leonardo DiCaprio mundohet të mos vihet re në Londër, teksa fshihet pas një maske dhe kapeleje të zezë

Magazina
U përfolën për një projekt filmik, Luizi dhe Olta ndajnë pamjet e para teksa punojnë bashkë

U përfolën për një projekt filmik, Luizi dhe Olta ndajnë pamjet e para teksa punojnë bashkë

Magazina
Kalo në kategori