Ballkani e mbyll pjesën e parë në barazim me gola ndaj Zalgiris

Ballkani dhe Zalgiris e kanë mbyllur pjesën e parë në barazim 1-1 në kuadër të raundit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve, ku skuadra jonë kishte më shumë nga loja.

Kampionët tanë e nisën shumë mirë ndeshjen duke rrezikuar që në start me dy raste.

Ermal Krasniqi dhe Albin Berisha kishin raste ideale, por që nuk arritën të shënonin.

Por nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i epërsisë.

Nazmi Gripshi me një goditje shumë të bukur nga distanca arriti të shënojë për 1-0.

Në anën tjetër mysafirët u mbrojtën në fillimin e kësaj pjesëloje, por në rastin e parë që dolën para, arritën të shënonin.

Zhvillohej minuta e 25-të, kur Zalgiris fioi një rivënie këndi, ku pas harkimit Olivier Buff u gjend më së miri dhe shënoi për 1-1.

Edhe pasi e pranoi golin, Ballkani kishte rast për të kaluar tutje, por goditjet e Gripshit dhe Armend Thaqit nuk ishin të sakta.

Pjesa e parë tregoi raste të mira dhe dominim të Ballkanit, ku në pjesën e dytë pritet të skuadra jonë të jetë sërish insistuese për të marr epërsinë. /Telegrafi/

Cristiano Ronaldo bëri një gabim shumë të madh kur parashikoi tre favoritët për Ligën e Kampionëve

Ronald Araujo afër largimit nga Barcelona? Agjenti i tij në bisedime me klubin e njohur

U eliminua nga Liga e Kampionëve, Guardiola e do me çdo kusht transferimin e top yllit gjerman

Superkompjuteri parashikon favoritin e ri për të fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve