0Shares

Gareth Bale ka zbuluar se ai kishte nevojë për të marrë shumë qetësues kundër dhimbjes për të luajtur në sezonin e kaluar ndërsa mbante një lëndim në kyçin e këmbës.

Sulmuesi uellsian ka pranuar se, me mendje, ai duhet të ketë treguar më shumë durim në kapërcimin e lëndimit të tij, por zhgënjimet e tij dhe koha në shërbim e munduan atë.

“Kur ju jeni të lënduar për tre muaj është e vështirë të shtyni më shumë atë”, ka thënë fillimisht Bale për një intervistë me El Pais.

United bën ofertë 100 milionë euro për Bale United bën ofertë 100 milionë euro për Bale

“Sigurisht që është e lehtë të thuhet se duhet të kisha pushuar më shumë, por kur i shihni shokët tuaj duke luajtur në shumë ndeshje të rëndësishme, është e vështirë të qëndroni duarkryq”.

“Për të luajtur unë duhej të merrja shumë qetësues… ndoshta në reflektim unë duhet të kem marrë më shumë kohë për tu shëruar”.

“Kjo do të më lejonte të luaja shumë më mirë dhe të bëja gjëra që nuk mund të bëja për shkak të dhimbjes në kyçin e këmbës”, përfundoi lojtari nga Uellsi. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)