Dyshja e Real Madridit, Gareth Bale dhe Sergio Reguilon do të udhëtojnë në Londër të premten më 18 shtator, që ta mbyllin transferimin e tyre në Tottenham Hotspur.

I pari do të kalojë si huazimi, ndërsa i dyti do të bashkohet për 30 milionë euro plus bonuset, ndërsa Los Blancos do të ruajnë mundësinë e  riblerjes për 40 milionë euro për dy sezonet e para.

E enjtja është dita e fundit e Bale dhe Reguilon në qendrën stërvitore në Valdebebas, pasi të premten herët në mëngjes ata do të fluturojnë për në Londër dhe do të shkojnë direkt në qendrën stërvitore të Spurs.

Real Madrid e pranon që Bale është shumë afër rikthimit në Ligë Premier, por kanë mbetur edhe disa çështje mes tij dhe klubit anglez që duhet të sqarohen.

Përveç kësaj, Jose Mourinho ishte ai që i dha dritën jeshile lëvizjes, pastaj presidenti i Tottenham, Daniel Levy ka filluar punën për rikthimin e lojtarit që u lagua në vitin 2013. /Telegrafi/