LAJMI I FUNDIT:

Babë e bir kampion unikal

Babë e bir kampion unikal
Reklama

E mbani mend Peter Schmeichel? Ish-portieri legjendar danez është ende i paharruar te Manchester united, ku ka fituar shumë trofe, por tashmë ai mund të krenohet me të birin, Kasper Schmeichel.

Ky i fundit sapo është shpallur kampion me Leicester Cityn, duke bërë që për herë të dytë në historinë e futbollit anglez të triumfojnë babë e bir.


Më parë ia kishin dalë mbanë vetëm Ian Wright (kampion me Arsenalin 1998) dhe Shaun Wright-Phillips (kampion me Chelsea 2006).

Megjithatë, koincidencat në familjen Schmeichel janë të pabesueshme.

Të dy janë portierë, janë shpallur kampionë në moshën 29-vjeçare, të dy kanë festuar pa qenë në fushë, sepse prisnin një gabim të kundërshtarit dhe gjithashtu të dy e kanë festuar titullin kampion më 2 maj (1993 Peter, 2016 Kasper)!

Në trend Sport

Më shumë
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Sylvinho rrëfehet për FIFA-n: Ju tregoj çelësin tonë të suksesit, ëndrra jonë është të kualifikohemi në Kupën e Botës

Sylvinho rrëfehet për FIFA-n: Ju tregoj çelësin tonë të suksesit, ëndrra jonë është të kualifikohemi në Kupën e Botës

Kombëtarja e Shqipërisë
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Liga e Kampionëve
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Kalo në kategori