Babai i portierit Alisson Becker vdes tragjikisht në një liqen në Brazil

Babai i portierit të Liverpoolit, Alisson Becker, ka ndërruar jetë pasi u mbyt në një liqen në jug të Brazilit të mërkurën, konfirmojnë policia lokale.

Jose Becker kishte notuar në një digë afër shtëpisë së tij të pushimeve në Lavras do Sul, jo shumë larg nga qyteti Rincao do Inferno.

Sipas ESPN dhe Reuters, ai u shpall i zhdukur rreth orës 5 pasdite me kohën lokale të mërkurën dhe departamenti i zjarrfikësve u thirr si pjesë e kërkimit për 57-vjeçarin.

Autoritetet i thanë ESPN Brazil se ata kishin lokalizuar trupin në ora 11:59 pasdite dhe nuk kishte asnjë shenjë që dyshohej për vdekjen e tij.

Vdekja e babait të Alisson dhe vëllait të tij Muriel ka bërë që tifozët dhe disa klube të futbollit të shprehin ngushëllime.

“Është trishtim i madh që morëm lajmin për vdekjen e Jose Agostinho Becker, babait të ish-portierëve tanë Alisson dhe Muriel”, ka shkruar klubi Internacional në Tëitter.

Mbështetësit e Liverpoolit, si dhe tifozët e klubeve të tjera, kanë shkruar gjithashtu ngushëllimet e tyre në rrjetet sociale. /Telegrafi/

Shkëlqeu me paraqitjet e tij, Real Madridi e shpërblen me kontratë të re veteranin e ekipit

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Një tjetër top trajner refuzon Bayernin

Bellingham bëhet fitues i çmimit prestigjioz – atë nuk arritën ta fitojnë as Ronaldo as Messi

Real Madridi nxjerr në shitje biletat për ndeshjen kundër Bayern Munichut, mësohen çmimet