LAJMI I FUNDIT:

Babai i Kvaratskhelia zbulon klubin që Khvicha ëndërron të luajë

Babai i Kvaratskhelia zbulon klubin që Khvicha ëndërron të luajë

Një nga zbulimet e Evropës këtë sezon, një lojtar që ka veshur fanellën e Napolit dhe që ngriti trofeun e Serie A-së vetëm disa javë më parë, i ka shkelur sërish syrin Real Madridit. Me këtë rast ishte babai i anësorit gjeorgjian, Khvicha Kvaratskhelia, gjatë prezantimit të një libri kushtuar djalit të tij: “Një mrekulli gjeorgjiane”.

Reklama

Lojtari ka bërë një ndikim në Serie A siç askush nuk e imagjinonte dhe falë paraqitjeve të tij të shkëlqyera, Napoli u fut në rrugën e tyre drejt titullit të tretë të ligës në histori.

Në raste të mëparshme, gjeorgjiani nuk ka pasur kurrë shqetësime për t’u deklaruar si tifoz i klubit nga kryeqyteti spanjoll.

Serie A zgjedh më të mirët - dominojnë yjet e Napolit
Lexo po ashtu Serie A zgjedh më të mirët - dominojnë yjet e Napolit

“Babai i tij, Badri dhe unë jemi tifozë të Barcelonës, por Kvara e do Madridin. Ai është lojtar i atij niveli, mund të luajë për çdo skuadër”, deklaroi Mamuka Jugeli, agjenti i tij.

Tani, me kampionatin italian që përundon në këtë fundjavë, para hapjes së afatit kalimtar të verës, babai i lojtarit ka folur edhe një herë për dëshirat e Khvicës.

Sa vlen skuadra e Napolit pasi u kurorëzua kampion i Serie A?
Lexo po ashtu Sa vlen skuadra e Napolit pasi u kurorëzua kampion i Serie A?

Gjatë prezantimit të librit të lartpërmendur, Badri zbuloi synimet e ardhshme të djemve të tij: “Ëndrrat e Kvaratskhelias, synimet e tij kryesore, janë të fitojë Ligën e Kampionëve, të luajë për Real Madridin dhe të arrijë në turnetë kryesore ndërkombëtare me Gjeorgjinë”.

Napoli tashmë e di se nuk do të ketë Luciano Spallettin në krye për sezonin e ardhshëm. Ndërsa trajneri i ardhshëm është ende duke u vendosur, një verë e ngarkuar i pret kampionët italianë pasi shumë nga lojtarët e tyre fitues të titullit kanë ngjallur interesin e peshqve të mëdhenj të Evropës; Victor Osimhen, Kvaratskhelia dhe Kim Min-Jae janë tre futbollistët që mund të largohen nga Napoli për shuma të mëdha parash. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Serie A
Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Kalo në kategori