Amanda Ava Koci është vajza me prejardhje nga Saranda, e cila me nofkën Ava Max ka arritur që të depërtojë në tregun ndërkombëtar të muzikës.

“Sweet but Psycho” mban titullin kënga të cilën ajo e ka publikuar në tetor të vitit të kaluar, dhe ka arritur majat e klasifikimit në Mbretërinë e Bashkuar.

Ajo së fundi është mjaft aktive në rrjetet sociale teksa ka sjell imazhe, video dhe mesazhe të ndryshme para fansave.

Bukuroshja ka publikuar një fotografi të rrallë në llogarinë personale në Instagram teksa shihet si fëmijë dhe thotë se edhe në atë kohë ishte e “çmendur”.

Theksojmë se biondina tashmë është duke vazhduar me sukses të mbajë koncerte anembanë globit të tokës.

Ndryshe, këngëtarja është duke punuar në këngë të reja që do t’i sjell para publikut gjatë muajve të ardhshëm. /Telegrafi/