LAJMI I FUNDIT:

Atletico Madridi merr fitoren e pestë me radhë në La Liga

Atletico Madridi merr fitoren e pestë me radhë në La Liga

Atletico Madridi ka shënuar fitore si mysafir ndaj Rayo Vallecanos me rezultat 1-0 në kuadër të javës së 29-të në La Liga, që është e pesta me radhë.

Reklama

Pjesa e parë ishte shumë e zbehtë, me të dy skuadrat që nuk rrezikuan pothuajse asnjëherë portat kundërshtare.

Ndërsa pjesa e dytë ishte më atraktive, me Atleticon që në rastin e parë serioz arriti të shënojë.

Zhvillohej minuta e 49-të, kur Joao Felix asistoi te Koke i cili shënoi për 1-0.

Pas tij rrezikoi edhe Antoine Griezmann, por që nuk arriti të shënojë.

Rastin më të mirë për vendasit e kishte Mario Suarez, por portieri Jan Oblak ishte në vend.

Në minutën e 85-të, Los Colchoneros mbeten me dhjetë lojtarë në fushë, pasi që Angel Correa u ndëshkua direkt me karton të kuq.

Me këtë fitore Atletico Madridi mbetet në pozitën e katërt me 54 pikë, ndërsa Rayo Vallecano është e 13-ta me 32 pikë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Lavdim Pireva
“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

Ligat tjera
Kalo në kategori