Atletico Madridi ka shënuar fitore 3-0 ndaj Real Betisit në kuadër të javës së 12-të në La Liga.

Pas vetëm 26 minutash lojë, Angel Correa asistoi për Yannick Carracson që gjeti rrjetën me sukës për 1-0.

Ky ishte goli i vetëm i pjesës së parë edhe pse rastet për të dyja anët nuk munguan.

Në 45 minutat e dytë, sërish Los Rojiblancos ishin kërkues dhe arritën të realizonin edhe dy gola të tjerë.

Fillimisht, në minutën e 50-të, Mario Hermoso shënoi gol për 2-0, mirëpo ajo u anulua për pozitë jashtë loje nga VAR-i.

Mirëpo, Atletico Madridi ishte tejet me fat, pasi u ndihmua në dyfishimin e epërsisë prej German Pezzella (63’) që realizoi auto-gol.

Për të vulosur fitoren e vendasve u përkujdes Joao Felix që realizoi një gol të bukur në minutën e 81-të.

Pas javës së 12-të, Atletico Madridi gjendet në vendin e katërt me 22 pikë, dy më pak se Real Madridi e Sevilla. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore