Atletico Madrid – Liverpool, po del të jetë ndeshje e zjarrtë – katër gola në pjesën e parë

Atletico Madridi dhe Liverpooli kanë hedhur në fushë tërë arsenalin e tyre, në ndeshjen e Ligës së Kampionëve.

Pjesa e parë solli një ndeshje të jashtëzakonshme, ku u shënuan katër gola.

Goli i parë erdhi në minutën e 8-të të takimit, ku James Milner i devijon rrugën një topi të goditur nga Mohamed Salah për 0-1.

Vetëm pesë minuta më pas Naby Keita shënoi një super gol për 0-2.

Por Atletico Madridi nuk u dorëzua dhe me Antoine Greizmann u kthye në lojë.

Ishte minuta e 21-të kur një goditjeje të Koke, francezi e drejton drejt rrjetës për 1-2.

Në minutën e 34-të u baraspeshua ndeshja, ku pasimit të Joao Felix iu përgjigj bukur Greizamnn që shënoi për 2-2.

Një super ndeshje kjo e pjesës së parë, ku edhe dyta mund ta na sjell edhe gola të tjera. /Telegrafi/

Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve