Atalanta shkon në pushimin e pjesës së parë me epërsi ndaj Valencias

Atalanta vs Valencia (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Atalantas dhe Valencias që po zhvillohet në kuadër të fazës së 1/16 së finales në Ligën e Kampionëve.

Skuadra italiane po fiton 2-0 ndaj ‘Lakuriqëve’, për të shkuar kështu në pushimin e pjesës së parë më të qetë.

Ishte minuta e 16-të atëherë kur Hans Hateboer shënoi golin e epërsisë për Atalantan me një asistim të Alejandro Gomez.

Skuadra italiane nuk u ndal me kaq dhe arriti të shënonte edhe golin e dytë me anë të Josip ilicic (42′), që u shërbye mjaftë mirë nga Mario Pasalic.

Atalanta ishte më e mirë për nga numri i shanseve të krijuar për gol, me shtatë goditje në drejtim të portës, derisa tri përfunduan në kornizë.

Në anën tjetër, Valencia bëri katër gjuajtje në drejtim të portës, mirëpo asnjë nuk përfundoi në kuadratin e portës së vendasve.

Por, spanjollët kishin posedimin e topit me 54%, gjersa Atalanta kishte 46%, një diferencë e ngushtë mes dy skuadrave. /Telegrafi/

"Mendova se mi theu të gjithë dhëmbët" - Evander Holyfield zbuloi se cili boksier e goditi më fort

Xabi Alonso po përgatit një transferim befasues nga Real Madridi

Zbulohet arsyeja pse Xavi vendosi të qëndrojë te Barcelona

"Mbajeni atë", legjenda Adrian Mutu e konsideron Albion Rrahmanin si sulmuesin më të mirë në Rumani

El Clasico zhvendoset në SHBA, amerikanët mirëpresin ngjarjet më të rëndësishme të futbollit botëror