LAJMI I FUNDIT:

Atalanta 0-2 Inter, nota e Gjimshitit dhe të tjerëve

Atalanta 0-2 Inter, nota e Gjimshitit dhe të tjerëve
Atalanta-Inter (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Interi ka mposhtur Atalantan në udhëtim me rezultat 2-0 në ndeshjen e fundit të sezonit 2019/20 në Serie A.

Reklama

Nerazzurrët kanë arritur të triumfojnë ndeshjen e madhe ndaj Atalantas, duke mbyllur sezonin me fitore dhe në vendin e dytë në tabelë.

Golat në këtë fitore të ekipit të Antonio Contes u shënuan nga Danilo D’Ambrosio (1’) dhe Ashley Young (20’).

Interi mposht Atalantan dhe përfundonin sezonin në pozitën e dytë
Lexo po ashtu Interi mposht Atalantan dhe përfundonin sezonin në pozitën e dytë

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte anglezi Young, i cili pas golit dhe asistimit u vlerësua me notë 9.1.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për sulmuesin e vendasve, Duvan Zapata që u notua me 5.6.

Për 90 minuta te vendasit luajti edhe mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti, i cili pati një paraqitje jo të mirë duke u notuar me 6.0.

Atalanta:

Inter:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Ligat tjera
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori