Jo pak herë muzikantët me famë jashtë trojeve shqiptare kanë shprehur simpati ose kanë çmuar muzikën e këngëtarëve vendorë.

I tillë është reperi i njohur algjerian Soolking, i cili së fundmi është parë nën shoqërinë e këngëtares shqiptare, Dhurata Dora.

Ai ka publikuar në rrjetin social Instagram një video, ku shfaqet bashkë me Dhuratën në studio, teksa shijojnë atmosferën e këngës që ata po përgatisin.

Kjo këngë i është besuar producentit të njohur, Big Bang Beats, sukseset e të cilit kanë arritur deri në rrafshin ndërkombëtar.

Kompozimi i një kënge për emra të njohur nga muzika e huaj (në këtë rast Soolking), shënon vazhdimësinë e suksesit që Big Bang pati me Era Istrefin, kur i punoi asaj këngën “Bon bon”, e cila i dha famë ndërkombëtarisht artistes.

Mbetet të shihet nëse të njëjtën jehonë mund ta ketë edhe bashkëpunimi i ri mes artistëve Dhurata Dora dhe Soolking. /Telegrafi/