Është mbajtur nata finale e festivalit “Kënga Magjike 2016”, e cila ka dhuruar plot 20 çmime për artistë të ndryshëm.

Përpara se të fillojë procesi i votimit, u dhurua edhe çmimi i fundit “Kënga Hit”, i cili shkoi për Artiola Toskën dhe Brunon.

Tuna rrëmben "Çmimin e Kritikës", për këngën më me vlera të festivalit (Video) Tuna rrëmben "Çmimin e Kritikës", për këngën më me vlera të festivalit (Video)

Kënga “Mirëmëngjes Dashni” e cila për një kohë shumë të shkurtër rrembeu zemrat e pubikut, arriti që të jetë edhe kënga hit e festivalit. /Telegrafi/