Arsenali vazhdon tutje, Xhaka protagonist (Video)

Arsenali është kualifikuar në të tetën e finales së Kupës EFL pas fitores prej 0-4 në udhëtim te Nottingham Forest.

Vetëm një gol u shënua në pjesën e parë dhe atë një supergol. Ishte mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, që shënoi golin më të bukur në këtë mbrëmje (23’).

Një tjetër gol fantastik nga Granit Xhaka.

Topçinjtë ia dolën të shënojnë tri herë në pjesën e dytë për ta pasur të sigurt fitoren.

Në këtë gjysmëlojë, protagonist ishte Lucas Perez, i cili i realizoi dy gola dhe asistoi në një tjetër.

Perez ishte i mrekullueshëm në pjesën e dytë.

Fillimisht, ai u tregua i saktë nga pika e bardhë, ndërsa më pas shënoi nga një gabim i mbrojtjes vendase.

Për rezultatin përfundimtar u kujdes Alex Oxlade-Chamberlain, i cili realizoi në minutat shtesë (90’+3). Perez ishte asistues i këtij goli. /Telegrafi/

Policia e Kosovës kërkon bashkëpunim për arrestimin e xhudistit Akil Gjakova

Xhudo
Ndoshta penalltia më e keqe e ekzekutuar në histori të futbollit - ylli i Osasunas, fytyra tragjike ndaj Valencias

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Sky Sports

Sky Sports "zbulon" rezultatet e xhiros së ardhshme në Ligën Premier - Liverpooli dhe Arsenali dështojnë sërish

Ronaldo largohet papritur nga Arabia Saudite dhe kthehet në Evropë?

Refuzoi të luante për klubin, Werder Bremen i jep dënim shembullor mesfushorit Naby Keita