Arsenali vazhdon me fitore, triumfon në derbin e Londrës ndaj West Ham

Festa e Arsenal (Foto: Will Oliver - Pool/Getty Images)

Arsenali ka arritur të shënojë fitore me rezultat 2-1 ndaj West Ham në kuadër të xhiros së dytë në Ligën Premier.

Ndeshja ishte e fortë dhe të dy skuadrat tentuan të marrin pikët e plota.

Fillimi i ndeshjes i takoi Arsenalit, që arriti të shënojë në minutën e 25-të të takimit.

Alexandre Lacazette shënoi me kokë pas një harkimi të bukur nga Pierre-Emerick Aubameyang (1-0).

Ndeshja ra në qetësi sa i përket rasteve për disa minuta, por në fundin e pjesës së parë ‘çekanët’ arritën t’i barazojnë shifrat.

Ryan Fredericks asistoi për Michail Antonio që shënoi gol nga afër për 1-1.

Në pjesën e dytë Arsenali tentoi ta rikthente rezultatin, ndërsa West Ham rrezikoi disa herë në kundërsulme.

Pamje nga ndeshja (Foto: Will Oliver – Pool/Getty Images)

Antonio kishte dy raste të mira, por që nuk kishte sukses të shënonte.

Kur ndeshja shkonte drejt fundit, zëvendësuesi Edward Nketiah mori një top të mirë nga Daniel Ceballos dhe e ktheu në gol për 2-1.

Deri në fund Arsenali e ruajti rezultatin dhe shkon në kuotën e 6 pikëve, ndërsa West Ham është pa pikë pas dy ndeshjeve. /Telegrafi/

“Ai na tha shumë qartë”, drejtori i Bayernit jep një përditësim të madh për të ardhmen e Kimmich

Lojtari i Arsenalit merr një 'kontratë rekord' që nuk është parë më parë në Emirates

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Liverpooli heq dorë nga Xabi Alonso, Klopp do të pasohet nga 39-vjeçari pak i njohur