Arsenali thuhet se nuk arriti të siguronte huazimin e të riun e Barcelonës, Riqui Puig, para se të shkonte te Real Madridi për Martin Odegaard.

Reklama

Menaxheri Mikel Arteta përdori huazimet për të forcuar kreativitetin që ai ka ofruar në mesfushën qendrore.

Odegaard do të jetë me Topçinjtë për pjesën tjetër të sezonit, por mesfushori danez nuk ishte objektivi kryesor.

Arteta e dëshiron talentin Puig te Arsenali Arteta e dëshiron talentin Puig te Arsenali

Sipas ekspertit të transferimeve Fabrizio Romano, Topçinjtë u përpoqën të siguronin shërbimet e Puig, por u refuzuan nga Barcelona.

“Le të kthehemi në Ligën Premier dhe le të zbulojmë prapaskenat e afatit së fundit në mes të dy klubeve, njëra është Barcelona dhe një tjetër është Arsenali”.

Reklama

“Në fillim të afatit, Arsenali po përpiqej seriozisht të nënshkruante Riqui Puig në huazim me opsion blerje, në një marrëveshje të ngjashme si Odegaard, gjithashtu me Riqui Puig në Barcelona”.

Reklama

“Barcelona tha le të shohim me Koeman, nëse ai dëshiron ta mbajë lojtarin nëse dëshiron të luajë, le të presim disa javë. Pastaj në mes të janarit ata thanë jo, Riqui Puig nuk po lëviz, ne po e mbajmë atë”, ka thënë Romano. /Telegrafi/