Arsenali ka vendosur një ofertë zyrtare prej 40 milionë eurosh për mesfushorin e Sassuolos, Manuel Locatelli, por lojtari thuhet se do të preferonte një lëvizje te Juventusi.

Bianconerët janë në bisedime për të nënshkruar me 23-vjeçarin, por mund të nënshkruajnë lojtarin vetëm në huazim me detyrim blerje dhe duke shtuar një lojtar në marrëveshje.

Sipas disa raporteve, Juventusi dëshiron të paguajë çmimin e kërkuar të Sassuolos me 40 milionë euro duke shtuar Radu Dragusin, Felix Correia ose Nicolo Fagioli në një ofertë prej 30 milionë eurosh.

Zbulohen detajet e ofertës së Juventusit për Locatellin Zbulohen detajet e ofertës së Juventusit për Locatellin

Sassuolo do të dëshironte të shiste lojtarin italian vetëm për një ofertë parash, por Locatelli thuhet se e ka vendosur Juven në krye të listës së tij të dëshirave.

Ish-organizatori i Milanit dëshiron të transferohet në Torino, por do të diskutojë për të ardhmen e tij vetëm pas përfundimit të Euro 2020.

Sipas gazetarit të Sky Sport Italia, Gianluca Di Marzio, Arsenali ka ofruar tashmë zyrtarisht 40 milionë euro për të nënshkruar me mesfushorin italian.

Xhaka i larguar, Locatelli i transferuar – Formacioni i mundshëm i Arsenalit për sezonin 2021/22 Xhaka i larguar, Locatelli i transferuar – Formacioni i mundshëm i Arsenalit për sezonin 2021/22

SOS Fanta, një faqe fantastike e futbollit në internet e drejtuar nga Fabrizio Romano, konfirmon se Topçinjtë kanë vendosur një ofertë të tillë në tryezë.

Drejtori i Sassuolos, Giovanni Carnevali, konfirmoi më parë këtë javë se klubi Neroverdi ka marrë oferta nga jashtë, ndërsa Juventusi është i vetmi klub i Serie A i interesuar në sigurimin e shërbimeve të Locatellit. /Telegrafi/