LAJMI I FUNDIT:

Xhaka i larguar, Locatelli i transferuar – Formacioni i mundshëm i Arsenalit për sezonin 2021/22

Xhaka i larguar, Locatelli i transferuar – Formacioni i mundshëm i Arsenalit për sezonin 2021/22

Arsenali i sezonit 2021/22 pritet të këtë disa ndryshime të dukshme, pasi formacioni titullar pritet të pësojë tri deri në katër ndërhyrje.

Topçinjtë kanë pasur një sezonin për të harruar, ndërsa nuk kanë arritur të sigurojnë asnjë vend që i dërgon në garat evropiane.


Kështu, drejtuesit dhe trajneri Mikel Arteta kanë shumë punë për të bërë dhe synojnë shumë ndryshime përpara sezonit të ri.

Wijnaldum i larguar, Konate i transferuar – Formacioni i mundshëm i Liverpoolit në sezonin 2021/22
Lexo po ashtu Wijnaldum i larguar, Konate i transferuar – Formacioni i mundshëm i Liverpoolit në sezonin 2021/22

Por, si do të luajë Arsenali në sezonin 2021/22?

Sipas Goal.com, Arteta pritet të bëjë tri ndryshime, ku dy transferime vijnë nga Liga Premier dhe një nga Serie A.

Emri më i përfolur për t’u transferuar është ai i italianit të Sassuolos, Manuel Locatelli, i cili shihet si pasues i shqiptar Granit Xhaka që pritet të kalojë të Roma.

Roma shumë afër Xhakës, ai e dëshiron vetëm Mourinhon
Lexo po ashtu Roma shumë afër Xhakës, ai e dëshiron vetëm Mourinhon

Dy emrat tjerë që synon Arsenali t’i transferojë janë James Maddison i Leicester Cityt dhe Ben White i Brighton.

Në portë pritet të konfirmohet Bernd Leno, nga krahët do të luajnë Callum Chambers dhe Kieran Tierney, teksa përkrah White në qendër do të jetë Gabriel.

Në mesfushë, përkrah Locatellit pritet të luajë Thomas Partey, ndërsa në treshen përpara do të jenë Bakayo Saka, Maddison dhe Emil Smith-Rowe.

Sulmuesi i vetëm pritet të konfirmohet Pierre-Emerick Aubameyang.

Arsenali në sezonin 2021/22

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Ndërkombëtare
Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Liga e Kampionëve
Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Premier League
Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

La Liga
Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

La Liga
Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

La Liga
Kalo në kategori