Arsenali do të përballet në udhëtim te Southampton në kuadër të xhiros së 13-të në elitën e futbollit anglez Ligën Premier.

Reklama

Topçinjtë janë duke kaluar nëpër një formë të jashtëzakonshme dhe synojnë të vazhdojnë ecurinë e fitoreve.

Lideri aktual i Ligës Premier kërkon fitoren e pestë radhazi sot, derisa e pret dueli me Southampton.

Në anën tjetër vendasit pas fitores në mesjavë në udhëtim te Bournemouth, kërkojnë të shkaktojnë befasi duke ndalur liderin.

Formacionet zyrtare:

Southampton: Bazunu, Caleta-Car, Lyanco, Salisu, El Younoussi, Ward-Prowse, Diallo, Perraud, S. Armstrong,Aribo, A.Armstrong.

Arsenal: Ramsdale, White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu, Xhaka, Partey, Saka, Odegaard, Martinelli, Jesus.

Reklama

/Telegrafi/