LAJMI I FUNDIT:

Arsenali konfirmon lëndimin e rëndë të Holdingut, pritet të mungojë nga gjashtë deri në nëntë muaj

Arsenali konfirmon lëndimin e rëndë të Holdingut, pritet të mungojë nga gjashtë deri në nëntë muaj
Rob Holding (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Mbrojtësi anglez, Rob Holding pritet ta humb gjithë sezonin 2018/19 pas lëndimit të rëndë të pësuar në mbrëmjes e së mërkurës.

Reklama

Holding është lënduar gjatë ndeshjes ndaj Manchester Unitedit të mërkurën mbrëma, e cila përfundoi me barazim 2-2.

Anglezi u detyrua ta lëshoj fushën në minutën e 36-të pas lëndimit të ligamentit të gjurit.

Gola dhe dramë - derbi në Old Trafford ndahet baras mes Unitedit dhe Arsenalit
Lexo po ashtu Gola dhe dramë - derbi në Old Trafford ndahet baras mes Unitedit dhe Arsenalit

Arsenali ka konfirmuar lëndimin e tij të rëndë me anë të faqes zyrtare, duke thënë se Holding do të duhet të operohet dhe pritet ta humb gjithë sezonin.

Holding u detyrua ta lëshoj fushën në pjesën e parë (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

“Rob do t’i nënshtrohet një operacioni rikuperimi në ditët e ardhshme”.

“Procesi i rehabilitimit pritet të zgjasë nga gjashtë deri në nëntë muaj”.

“Gjithkush në klub do të punojë sa më shumë që të jetë e mundur për të siguruar që Robi të kthehet në fushë sa më shpejt që të jetë e mundur”, thuhet në njoftimin e Arsenalit.

Ndryshe, Holding ishte bërë një pikë kyçe e formacionit të Unai Emeryt në ndeshjet e fundit, duke qenë një partner i Shkodran Mustafit në mbrojtje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Ligat tjera
Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

La Liga
Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bundesliga
Casemiro ‘nuk do të habitej’ nëse Vinicius Jr do të vendonte të largohej nga Real Madridi

Casemiro ‘nuk do të habitej’ nëse Vinicius Jr do të vendonte të largohej nga Real Madridi

La Liga
“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

Premier League
Real Madridi dëshiron të nënshkruajë me Harry Kane, pavarësisht nëse Benzema qëndron apo largohet

Real Madridi dëshiron të nënshkruajë me Harry Kane, pavarësisht nëse Benzema qëndron apo largohet

La Liga
Kalo në kategori