LAJMI I FUNDIT:

Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Arsenali ka bërë historinë në Ligën Premier pas fitores së thellë me rezultat 4-1 ndaj Newcastle United në ‘Emirates’.

Pasi Liverpooli dhe Manchester City siguruan fitoret e tyre, “Topçinjtë” u futën në këtë duel ndaj Newcastle me pesë pikë larg liderit.


Gjatë fitores së tyre ndaj Newcastle, Arsenali ka thyer një rekord duke hyrë në histori të Ligës Premier.

Sipas TNT Sports, Arsenali ka shënuar 17 gola para se të pësojë një të tillë, që është rekordi i tyre më i gjatë pa pësuar gol në histori të Ligës Premier.

Kjo seri eventualisht u ndërpre pas golit të nderit që shënoi mesfushori i Newcastle, Joe Willock, në çastet e fundit të takimit.

Para kësaj ndeshje me Newcastle, hera e fundit kur Arsenali kishte pësuar gol ishte në fitoren me rezultat 3-1 ndaj Liverpoolit në fillim të muajit shkurt.

Declan Rice tregon bashkëlojtarin e tij te Arsenali që e ka befasuar më së shumti
Lexo po ashtu Declan Rice tregon bashkëlojtarin e tij te Arsenali që e ka befasuar më së shumti

Që atëherë, ata kanë shënuar gjashtë gola ndaj West Hamit, pesë ndaj Burnleyt dhe katër ndaj Newcastle.

Të besuarit e Artetas kanë qenë mjaft të kujdesshëm në fazën defanzive, teksa kanë mbajtur dhjetë porta të pastra këtë sezon, më shumë se çdo ekip tjetër në ligë./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Premier League
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori