LAJMI I FUNDIT:

Arsenali dhe Man Unitedi dërgojnë skautë për ta parë Danilon

Arsenali dhe Man Unitedi dërgojnë skautë për ta parë Danilon

Mediat angleze raportojnë se Arsenali dhe Manchester Unitedi janë vënë në ndjekje të mesfushorit portugez të Portos, Danilo Pereira.

Reklama

Gjigantët anglez kanë kthyer shikimin e tyre në kampionatin portugez apo më saktë te Porto për tu përforcuar.

Sipas mediumit britanik The Sun, Arsenali dhe Manchester United kanë dërguar skautë e tyre për të parë nga afër mesfushorin e Portos, Danilo Pereira.

Barcelona rivalizohet nga gjigantët anglezë për Danilon
Lexo po ashtu Barcelona rivalizohet nga gjigantët anglezë për Danilon

Me sytë tek ai nga tribunat, mesfushori i qendrës shënoi gol në fitoren 3-2 të skuadrës së tij ndaj Portimonense.

Danilo gjatë një dueli me Gareth Bale në EURO 2016 (Getty Images)

26-vjeçari ishte pjesë e rregullt e ekipit kombëtar të Portugalisë që fitoi trofeun e Euro 2016, ku në disa ndeshje luajti edhe si titullar.

Danilo ka qenë prej kohësh një objektiv i Arsene Wengerit, i cili ka kërkuar për një mesfushor dominues fizik që kur Patrick Vieira u largua nga klubi.

Nga Casillas te Falcao: Porto e frikshme sikur mos të shiste yjet (Foto)
Lexo po ashtu Nga Casillas te Falcao: Porto e frikshme sikur mos të shiste yjet (Foto)

Trajneri i Unitedit, Jose Mourinho thuhet se gjithashtu mban një interesim të madh te lojtarët e klubit të tij të mëparshëm, Porto.

Paris Saint Germain, i mbështetur nga Katari, po ashtu ka qenë duke shikuar mundësinë e transferimit të ish-lojtarit të Maritimo. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori