Arsenali dështon të fitojë ndaj Crystal Palace

(Foto: Alex Morton/Getty Images/Guliver)

Arsenali ka dështuar të shënojë fitore kundër Crystal Palace (2-2) në takimin e zhvilluar në Emirates Stadium, përkundër se pati avantazh të dyfishtë.

Vendasit e zhbllokuan rezultatin në minutën e shtatë me golin e Sokratis Papastathopoulos, i cili u asistua me kokë nga Granit Xhaka. Topçinjtë e dyfishuan shumë shpejt rezultatin (9′), pasi David Luiz realizoi duke u asistuar nga Alexandre Lacazette.

Mirëpo, mysafirët nuk u dorëzuan. Luka Milivojevic e ngushtoi rezultatin nga pika e bardhë (31′) dhe me rezultat 2-1 u mbyll pjesa e parë.

Në gjysmën e dytë, Jordan Ayew i nivelizoi shifrat (52′) duke e shënuar golin e barazimit për vizitorët.

Sokratis e futi edhe një herë topin në rrjetë në minutën e 84, por goli u anulua pas konsultimit të VAR-it, ashtu që nikoqirët u mjaftuan me një pikë nga ky takim.

Pas këtij barazimi, Arsenali dhe Crystal Palace i kanë ruajtur pozitat respektive, pesë dhe gjashtë, në tabelën e Ligës Premier. /Telegrafi/

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre

Dy yjet e Gironas u goditën kokë më kokë, u dërguan menjëherë në spital

Driblim që ta kujton

Driblim që ta kujton "Fenomenin" - Mbappe turpëroi lojtarin kundërshtar

“Nuk ishte gabim i Araujos, ishte meritë e imja” – Barcola kthehet të flas për momentin vendimtar në ndeshjen Barcelona-PSG

"Ai tha se na gënjeu", Toni Kroos zbulon fjalët Carlo Ancelottit përpara El Clasicos