Arsenali është mposhtur në shtëpi nga Crystal Palace me rezultat 3-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 35-të në Ligën Premier.

Topçinjtë nuk kanë arritur të vazhdojnë serinë pozitive dhe t’i afrohen kualifikimit në Ligën e Kampionëve pasi janë mposhtur në shtëpi nga Crystali.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Mesut Ozil (47′) dhe Pierre-Emerick Aubameyang (77′) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënuan Christian Benteke (17′), Wilfried Zaha (61′) dhe James McArthur (69′).

Arsenali befasohet në shtëpi nga Crystal Palace dhe vështirëson kualifikimin në Ligën e Kampionëve Arsenali befasohet në shtëpi nga Crystal Palace dhe vështirëson kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte sulmuesi belg, Benteke, i cili u vlerësua me notë 8.4.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për mbrojtësin shqiptar, Shkodran Mustafi që pas gabimit të bërë u notua me 5.4.

Arsenal:

Crystal Palace:

/Telegrafi/