Tottenham Hotspuri befasoi Arsenalin duke fituar me rezultat 0-2 në EFL Cup.

Kështu Topçinjtë u eliminuan nga çerekfinalja me golat e Heung Min Son (20′) dhe Dele Alli (60′).

Lojtari më i mirë në këtë ndeshjes ishte Alli, i cili përveç golit arriti të asistojë dhe të bëjë një paraqitje të mirë.

Me notë të lartë u vlerësuan dy mbrojtësit anësor Kieran Trippier dhe Danny Rose, por edhe Son Min, Harry Winks dhe Ben Devis.

Spurs duke festuar golin e Dele Allit (Foto: Alex Morton/Getty Images/Guliver)

Te Arsenali më i miri ishte Lucas Torreira, ndërsa pas tij ishte Granit Xhaka, i cili në këtë ndeshje luajti si mbrojtës.

Ata që dëshpëruan me paraqitjen e tyre ishin Petr Cech dhe Henrikh Mkhitaryan, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Arsenali:

Tottenhami:

/Telegrafi/