LAJMI I FUNDIT:

Arrihet marrëveshja përfundimtare, Pochettino te Chelsea deri në vitin 2026

Arrihet marrëveshja përfundimtare, Pochettino te Chelsea deri në vitin 2026

Mauricio Pochettino mund të quhet një trajner i ri i Chelseat, edhe pse për zyrtarizimin duhet pritur edhe pak.

Reklama

Trajneri argjentinas do të rikthehet në Londër, por kësaj radhe duke drejtuar rivalin e Spurs, Chelsean.

Fabrizio Romano ka konfirmuar se Pochettino tanimë ka nënshkruar kontratën me Chelsean e cila e lidh atë me londinezët deri në verën e vitit 2026.

Pse Chelsea nuk po e zyrtarizon Pochettinon
Lexo po ashtu Pse Chelsea nuk po e zyrtarizon Pochettinon

“Mauricio Pochettino më në fund ka nënshkruar kontratën si trajner i ri i Chelseat, pas marrëveshjes verbale të arritur dy javë më parë”.

“Deklarata zyrtare është gati, ai do të fillojë punën si trajner i Chelseat javën e ardhshme”.

“Kontrata do të jetë e vlefshme deri në qershor të vitit 2026”, ka shkruar Fabrizio Romano.

51-vjeçari ishte i papunë që nga vera e vitit 2022 kur u shkarkua nga Paris Saint Germain.

Ai ka drejtuar gjashtë vite në Ligën Premier, ku për një vit drejtoi Southamptonin derisa nga viti 2014 deri më 2019 ishte pjesë e Tottenham Hotspur. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Kalo në kategori