LAJMI I FUNDIT:

Arrihet marrëveshja mes palëve, Atletico siguron shërbimet e brazilianit Cunha

Arrihet marrëveshja mes palëve, Atletico siguron shërbimet e brazilianit Cunha

Atletico Madrid ka bërë një tjetër goditje në afatin kalimtar të verës.

Reklama

Skuadra spanjolle ishte në kërkim të një sulmuesi dhe atë e ka gjetur në Bundesligën gjermane.

Sulmuesi i talentuar brazilian, Mattethus Cunha do të jetë përforcimi i ri i Los Colchoneros për repartin ofensivë.

Atletico tanimë ka arritur marrëveshje me Hertha Berlin për transferimin e brazilianit për 30 milionë euro.

Cunha pati paraqitje fantastike edicionin e kaluar me Hertha Berlinin, derisa u dallua edhe në Lojërat Olimpike me Brazilin.

Kampioni në fuqi i Spanjës i ka bërë gati kontratën pesë vjeçare 22-vjeçarit brazilian.

Los Colchoneros e fituan garën për brazilianin me skuadrat si Roma, Atalanta, Napoli, Inter, Monaco dhe Leeds United. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Ligat tjera
Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori